Wielki sukces plastyczny uczennic z naszej szkoły.

Dnia 12 czerwca 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał wojewódzkiego konkursu plastycznego „ Recykling na miarę – Moniuszko inspiruje” z okazji ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku obchodów 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki. Organizatorami były Fundacja VIVE Serce Dzieciom, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach i WDK.

Do konkursu wpłynęło 161 prac z 28 szkół z województwa świętokrzyskiego . Oprawę muzyczną na uroczystość przygotowała pani Magdalena Osterczy. Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej zatańczyły mazura do muzyki Stanisława Moniuszki , a Pani Magdalena zaśpiewała dwie pieśni Moniuszki: „Złotą Rybkę” oraz „Pieśń Wieczorną”.

Naszą oleszyńską szkołę reprezentowały uczennice kl. IIIb naszego gimnazjum: Michalina Stępień i Katarzyna Migacz wraz z nauczycielem plastyki p. Andrzejem Kowalczykiem. Uczennice wykonały pod kierunkiem nauczyciela plastyki prace artystyczne z tekstyliów inspirowane klimatami opery „Halka” oraz ,,Jawnuta”.

Uczestnicy mieli okazję obejrzeć przepiękną wystawę wszystkich nadesłanych prac, obejrzeć występy taneczne i muzyczne. W czasie finału okazało się, że prace wykonane przez nasze uczennice zdobyły uznanie w oczach Rady Artystycznej, która dokonywała anonimowo wyboru najlepszych prac nadesłanych przez szkoły. Kapituła konkursu w składzie: p. Agnieszka Servaas – przewodnicząca, prezes zarządu VIVE Management, p. Maria Kowalczyk - dyrektor PSP w Kielcach, p. Katarzyna Ziołowicz - dyrektor Instytutu Sztuki w Kielcach, p. Jarosław Machnicki - dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, p. Tomasz Irski - animator kultury w Wojewódzkim Domu Kultury, przyznała uczennicom z Oleszna aż 2 nagrody główne z 12 najlepszych w województwie świętokrzyskim. Uczennice otrzymały upominki, zaproszenia na koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej i nagrody pieniężne w wysokości 150 zł każda. Nagrodę finansową otrzymała również szkoła - 600 zł z przeznaczeniem na działalność artystyczną w naszej placówce.

Gratulujemy i serdecznie dziękujemy za promowanie naszej szkoły w tak prestiżowych imprezach artystycznych województwa świętokrzyskiego.