Sukces Kamili Domoradzkiej w recytacji wiersza w języku niemieckim

W dniu 22 października 2013 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im.  Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim „ Gedichte der Gegenwart”. Celem konkursu było zainteresowanie gimnazjalistów współczesną literaturą niemieckojęzyczną.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów z siedmiu gimnazjów powiatu włoszczowskiego. Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie do recytacji jednego utworu niemieckiej poezji współczesnej o objętości minimum 16 wersów.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy I - Kamila Domoradzka i Patrycja Grabiec. Prezentacja wiersza Sarahy Kirsch  „Die Nacht streckt ihre Finger aus" w wykonaniu Kamili wywarła bardzo pozytywne wrażenie na jury, które uhonorowało ją II miejscem.

Gratulujemy Kamili zdolności recytatorskich i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Stolarczyk