Fabryka talentów w naszej szkole

Uczniowie klas IV-VI właśnie zakończyli Projekt pod hasłem „Fabryka Talentów”, współfinansowany z Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich.

Projekt był skierowany do ok. 35 uczniów w wieku 10 – 13 lat, pochodzących z rodzin wiejskich. Jego celem było rozwijanie zainteresowań dzieci oraz wyrównywanie ich szans w korzystaniu z dóbr kultury. Uczniowie mieli możliwość uczęszczania na warsztaty plastyczne, muzyczne oraz teatralne. Brali udział w atrakcyjnych zajęciach zorganizowanych poza szkołą, w miejscach związanych z życiem kulturalnym regionu. Dodatkową atrakcją zajęć były niecodzienne spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi z naszym regionem. Pierwsze z nich odbyło się podczas wycieczki do Teatru Kubuś, gdzie uczestnicy mieli możliwość poznać arkana sztuki aktorskiej od podszewki z ust profesjonalistów.

Na zajęcia plastyczne realizowane w trakcie projektu zawitał znany w naszym powiecie rzeźbiarz i malarz, pan Wiesław Fiecek. Dzięki jego pomocy uczniowie mieli możliwość poczuć się przez chwilę jak prawdziwi artyści. Stworzyli piękne prace, które zostały wystawione w Sali gimnastycznej naszej szkoły podczas uroczystego finału. Jednak największe zainteresowanie wśród młodzieży wzbudził niewątpliwie koncert młodzieżowej grupy rockowej Head Shot. Przybyli artyści najpierw wzięli udział w szkolnym Idolu jako profesjonalne jury, a następnie zagrali przepiękny koncert. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz otoczeni wianuszkiem fanek, proszących o autografy.

Finał projektu przyciągnął również rzesze widzów. Wśród zaproszonych gości pojawił się wójt gminy - pan Józef Siwek, Zespół Melodia z Oleszna oraz lokalna społeczność. Jako pierwszy gościnnie wystąpił zespół Melodia, następnie grupa taneczna z oddziału przedszkolnego prześlicznie zatańczyły Sambę dla mamy. Na zakończenie uczestnicy projektu wystawili muzyczno-teatralną wersję Kopciuszka, po czym wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Nad całością imprezy czuwały realizatorki projektu, panie: Anna Mietelska, Brygida Jasnos oraz Bogusława Tkaczyk-Omasta.

Zobacz zdjęcia z finału.

Realizatorki projektu