Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Nowy system biblioteczny MOL NET+ już funkcjonuje w naszej szkole

Na początku stycznia br. uruchomiony został w naszej szkolnej bibliotece nowy system wypożyczania książek MOL NET+. Dzięki temu nasza biblioteka stała się również biblioteką wirtualną, w tzw. „chmurze”.

Dzięki nowemu oprogramowaniu katalog zbiorów bibliotecznych dostępny jest do przeglądania i wypożyczania na „zewnątrz”, w ogólnodostępnej sieci internetowej. Użytkownicy otrzymali możliwość 

intuicyjnego wyszukiwania zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu),

rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy),

podglądu aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia lektur,

przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.

Czytelnicy, którzy zechcą utworzyć własne konto biblioteczne i w pełni korzystać z usług jakie oferuje Profil czytelnika proszeni są o przekazanie swojego adresu e-mail (oraz imienia i nazwiska) do biblioteki szkolnej. Dopiero po wprowadzeniu go do systemu przez nauczyciela bibliotekarza możliwe będzie samodzielne założenie i korzystanie z konta czytelnika. Można to zrobić wchodząc przez stronę www. szkoły i klikając baner MOL NET+  albo bezpośrednio pod tym adresem:

https://m005357.molnet.mol.pl/ 

UWAGA: Nauczyciele i uczniowie, którzy mają już założone konto w dzienniku elektronicznym, nie muszą po raz drugi zakładać konta. Mogą się logować do systemu MOL NET za pomocą tego samego adresu e-mail i hasła, które wykorzystują w dzienniku UONET+

 

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją obsługi oprogramowania.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ