Sprzątanie Świata – Polska 2007

W dniu 13.09.2007 r.34 Drużyna Harcerska pod opieką dh hm Anny Resiak przygotowała dla całej społeczności szkolnej apel informujący o idei tej akcji. Obejrzeliśmy także  w wykonaniu harcerzy- aktorów ekologiczną scenkę teatralną – „W królestwie surowca wtórnego”. Uświadomiliśmy sobie, że wyrzucane przez nas śmieci głównie papier, szkło, aluminium mogą być wykorzystane do zrobienia czegoś pożytecznego.

W dniu 14.09.2007r. posprzątaliśmy wyznaczone rejony w pobliżu szkoły. Efektem tej akcji było: zlikwidowanie dwóch dzikich wysypisk śmieci, pozbieranie śmieci: w parku, na górce Lednicy, wzdłuż ulic: Kieleckiej, Szkolnej, Lednickiej, Krótkiej, Leśnej, Partyzantów, Przedborskiej, 1-go Maja, oczyszczenie placu wokół pomników na Koziej Wsi i przy ul. Przedborskiej, uporządkowanie grobów żołnierzy AK na cmentarzu, uporządkowanie terenu boisk szkolnych.

W sumie zebrano 46 worków śmieci, które wywiezione zostały na wysypisko śmieci.

Urząd Gminy w Krasocinie zaopatrzył uczestników akcji w worki i rękawice. Dodatkowo otrzymaliśmy także inne narzędzia, to jest grabie, szpadle, miotły, taczkę.

Za rok też będziemy sprzątać. Mamy nadzieję, że tych śmieci będzie coraz mniej, bo o to chodzi w tej akcji.

Michał Kowalczyk