Bezpieczne ferie

Ferie zimowe to czas na białe szaleństwo i beztroski wypoczynek. Nie wolno nam jednak zapominać, że w tym czasie może grozić nam wiele niebezpieczeństw, zarówno ze strony groźnej aury jak i innych ludzi.

Dlatego też, tuż przed feriami uczniowie naszej szkoły spotkali się z ratownikiem medycznym panem Łukaszem Gawęckim oraz najlepszym dzielnicowym 2011 roku w powiecie włoszczowskim - młodszym aspirantem Marcinem Suchackim z Posterunku Policji w Krasocinie.

Przedstawiciel Policji udzielił uczniom wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu, jak korzystać z lodowiska, jeździć na sankach i jak zachowywać się podczas kuligu. Przypomniał również o tym, że nie należy ufać obcym ludziom, że trzeba unikać kontaktów z bezpańskimi psami i należy nosić elementy odblaskowe oraz informować rodziców o miejscu zabaw i godzinie powrotu do domu.

Bardzo owocne było również spotkanie z ratownikiem medycznym. Uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć, złamań i odmrożeń oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, czy sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Dzieci utrwaliły sobie także numery alarmowe służb ratowniczych. Na zakończenie akcji odbył się apel szkolny, na którym uczniowie klasy piątej przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznej zabawy.

Działania te na pewno przyczyniły się do podniesienie poziomu świadomości naszych uczniów w zakresie bezpiecznych zachowań w czasie zimowego wypoczynku, który rozpoczyna się od najbliższego poniedziałku. Ich organizatorkami były panie: Bogusława Tkaczyk-Omasta, Anna Mietelska i Dorota Sitkowska.

Redakcja