Świąteczny prezent dla Madzi

Uśmiechnięta, pełna optymizmu 6-letnia dziewczynka, bez rączek i nóżek, siedząca w wózku to Magdalenka Tkaczyk z Zabród. Ta miła i pogodna osóbka w bieżącym roku szkolnym 2007/2008 rozpoczęła naukę w klasie „O” w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie.

Dla Madzi rozpoczął się nowy etap w jej życiu. Ze zniecierpliwieniem, utęsknieniem a zarazem z niepokojem czekała na ten wymarzony dla niej dzień.

Skąd ten niepokój ? Jest małą dziewczynką, która będzie zmuszona w dalszym swoim życiu pokonywać wiele przeszkód, a wszystko dlatego, że jest dzieckiem niepełnosprawnym.

Bała się reakcji dzieci, zadawała sobie pytanie, czy będzie miała koleżanki, kolegów ?

Dzieci w klasie od pierwszej chwili bardzo polubiły Madzię. Otoczyły ją życzliwością, były wobec niej opiekuńcze. Dziewczynka w grupie poczuła się „ chciana”- a to było dla Niej najważniejsze.

Szkoła jako obiekt jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych – istnieje podjazd, oddzielna łazienka. Problemem było stanowisko pracy dla Madzi, przystosowane dla jej potrzeb. Ale i on został szybko zażegnany. Dyrektor szkoły - mgr Edward Karpiński zakupił dla Magdy stolik z fotelikiem do nauki, dostosowany specjalnie dla dziewczynki. Tuż przed świętami , Pan Dyrektor wręczył Madzi ten prezent, jako dar od Szkoły. Stolik został wykonany przez Ośrodek Wzornictwa dla Dzieci Niepełnosprawnych z Hajnówki.

Wraz ze stolikiem dziewczynka otrzymała życzenia, które bardzo ją wzruszyły:

"Droga Madziu

Wszyscy dziś składamy

Piękne świąteczne życzenia.

Życzymy Ci marzeń spełnienia

Uśmiechu, zabaw i zadowolenia.

Niech Ci ten fotelik

Służy należycie

I ułatwia Twoje  szkolne życie."

Dzięki takim działaniom, dziewczynka z optymizmem patrzy w przyszłość i wierzy, że Szkoła będzie miejscem, w którym zawsze będzie mogła liczyć na pomoc.

Wychowawczyni oddziału „O”

mgr Barbara Mulewicz