Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Naukowa epidemia, czary mary i alchemia

22 lutego w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie gościliśmy animatora z grupy Zaelektryzowani, który zaprezentował naszym uczniom pokaz pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. Animator udowodnił, że biologia, fizyka i chemia to fascynujące dziedziny nauki, a poprzez eksperymentowanie można poznawać świat. Prezentowany program był niezwykle ciekawy, animator starał się w niecodzienny sposób przekazać wiedzę naszym uczniom, a ci z zafascynowaniem oglądali doświadczenia.

Wszyscy z zapartym tchem śledzili efektowne eksperymenty, m.in. z rurą Bernoullego i lewitującymi piłkami. Uczniowie obserwowali właściwości metanu i mieszanki propan - butan, powstawanie wodoru i dwutlenku węgla. Mogli nie tylko zobaczyć eksperymenty, ale również wziąć w nich udział, co wzbudziło największy entuzjazm. Byli świadkami między innymi pożaru ławki i płonącej ręki jednej z naszych uczennic, wybuchu balonu z gazem, zmieniającego się głosu pod wpływem helu, eksperymentów z balonami i butelkami.

Treści spektaklu były humorystyczne, a uczniowie bawiąc się zdobywali wiedzę z zakresu fizyki, chemii i biologii.Wszystkie eksperymenty były dostosowane do wieku uczniów i bardzo ich zainteresowały. Wielu widzów miało możliwość wzięcia udziału w eksperymentach i bezpośredniego zetknięcia się ze światem zjawisk przyrodniczych, znakomicie się przy tym bawiąc. A wszystko to nie były czary, ani magia - to nauka i prawa fizyczne, które uczniowie mogli poznać dzięki tym ciekawym eksperymentom. Panowie wzbogacili swój występ również o dużą dawkę humoru, zrobili ogromne wrażenie na naszych uczniach. Mam nadzieję, że nasi uczniowie jeszcze z większą chęcią będą pogłębiać wiedzę i przeprowadzać doświadczenia na lekcjach biologii, fizyki i chemii w myśl zasady: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

Obejrzyj zdjęcia z pokazu.

Mariola Kamińska

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ