Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Obejrzeliśmy spektakl profilaktyczny pt. „My dzieci z dworca Zoo”

12. stycznia 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „My, dzieci z dworca Zoo” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT.
Spektakl powstał w oparciu o książkę o tym samym tytule.

Reżyser – Konrad Worden- przeniósł akcję z Berlina lat 80. do współczesnej Polski Główna bohaterka – była narkomanka - której losy mogliśmy śledzić, miała na imię Kasia. Opowiadała o tym, co przeżyła przez dwa lata swojego życia. Wspominała wydarzenia sprzed lat, problemy w domu i z rówieśnikami, które przyczyniły się do wkroczenia na drogę uzależnienia.

„My dzieci z dworca Zoo” jest opowieścią nie tylko o uzależnieniach i ich skutkach, ale także o tym, jak cienka jest granica miedzy zabawą a dramatem. Spektakl pokazuje, jak łatwo jest stracić kontrolę nad własnym życiem i jak przerażające ma to konsekwencje. Przedstawienie zmuszało do refleksji i na pewno uświadomiło każdemu, że narkotyki i dopalacze są tym, od czego trzeba trzymać się jak najdalej.

Historia Kasi - a właściwie Christiane - wydarzyła się naprawdę. Christaine Felscherinow przeżyła cały ten koszmar w Berlinie. Jak obecnie, po 35 latach, wygląda jej świat, możemy dowiedzieć się z nowej książki pt. „ Życie mimo wszystko”.

Uczestnicy wycieczki

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ