Uczniowie z Oleszna czytali „Qvo vadis”

W tym roku po raz piąty odbyło się Narodowe Czytanie - tym razem „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Książkę czytano w ponad 2 tys. miejsc w Polsce i za granicą.

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie również włączyli się w tę akcję. 2-go września o godzinie 12-tej wychowawcy, nauczyciele i uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, aby wysłuchać fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza.

Na początku Pani Dyrektor powitała społeczność szkolną i wyraziła zadowolenie, że uczniowie naszej szkoły biorą udział w tak ważnym wydarzeniu. Następnie pani Zofia Marcinkowska oddała głos czytającym. Kasia Migacz, Bartek Patyński, Ola Drzewiecka, Roksana Lesiak, Kasia Szczepańska i Karol Siwek przenieśli słuchających do starożytnego Rzymu, by tam przeżywać losy Ligii i Winicjusza - bohaterów powieści „Qvo vadis”. Lekturze towarzyszyła prezentacja multimedialna poświęcona życiu i twórczości autora powieści historycznej o prześladowaniu pierwszych chrześcijan w Rzymie za czasów Nerona.

Po wysłuchaniu fragmentów utworu został przeprowadzony krótki quiz sprawdzający, co uczniowie zapamiętali z treści przeczytanych tekstów. Najbardziej uważni słuchacze - Rafał Przepióra, Iza Konik i Tomek Pytlos otrzymali nagrody książkowe, które wręczyła p. dyrektor Zofia Marcinkowska.

Tegoroczna lektura nawiązywała do obchodzonego właśnie Roku Henryka Sienkiewicza, ustanowionego przez Sejm i Senat, w związku ze 170. rocznicą urodzin i 100. rocznicą śmierci pisarza.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia