Moja pierwsza książka z biblioteki

16.03. 2021 r. w bibliotece szkolnej nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym adresowanym do klasy I. Wszystkie pierwszaki wykonały pracę tematycznie związaną z wypożyczeniem swojej pierwszej książki z biblioteki, które nastąpiło po pasowaniu na czytelnika. Efekt wysiłku uczniów zadziwił i zachwycił organizatorki oraz jury, które pod przewodnictwem p. Andrzeja Kowalczyka oceniało prace. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

1. miejsce: Kalina Waloska, 2. miejsce: Artur Kowalczyk, 3. Miejsce: Alicja Bobińska. Następne siedem osób doceniono także nagrodami książkowym, zaś pozostałych uczniów dyplomami. Nagrody wręczyła p. Dyrektor Zofia Marcinkowska, która również była zauroczona pracami i zawsze hojnie funduje wartościowe książki. Należy podkreślić, że poziom prac był bardzo wysoki, niejednokrotnie widoczne było dyskretne wsparcie dorosłych. Nas, nauczycieli bardzo cieszy, że rodzicom zależy na tym, aby dzieci czytały i rozwijały się na różnych płaszczyznach. Z kolei częste odwiedziny w bibliotece świadczą o tym, że pierwszaki polubiły to miejsce i chętnie tu przebywają.

Jolanta Lichosik, Małgorzata Skoczek