Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Ogólnopolski Konkurs poetycki im. F. Raka

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie poetyckim im. F. Raka organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krasocinie. Patronat nad konkursem objęli przedstawiciele władz samorządowych na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim oraz Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Konkurs miał na celu promowanie twórczości zarówno dzieci i młodzieży, jak też osób dorosłych.

Wśród bardzo licznej grupy uczestników ( 135 osób) znalazła się 12-osobowa reprezentacja naszej szkoły. Wiersze na konkurs napisały następujące osoby:

  • z klas I- III: Wiktoria Robak, Kinga Gwóźdź, Izabela Lichosik, Kamila Domaradzka, Dagmara Kałuzińska, Edyta Dankowska,
  • z klas IV- VI: Weronika Omasta, Ewa Niewiadomska, Katarzyna Dankowska, Aleksandra Lichosik,
  • z gimnazjum: Żaneta Lis oraz Agnieszka Bartocha.

17 października 2009 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, na które zostali zaproszeni laureaci oraz osoby wyróżnione. Było nam bardzo miło, bo wśród najlepszych znalazłyśmy się my i nasze koleżanki.

Największy sukces odniosła Izabela Lichosik z klasy III, ponieważ zajęła I miejsce w konkursie i głośno odczytała swoje wiersze, które bardzo spodobały się zgromadzonej publiczności.

Wyróżnienia w kategorii najmłodszych otrzymały: Edyta Dankowska, Wiktoria Robak z kl. II oraz Kamila Domoradzka z kl. III.

Również nasze wiersze, tj. Weroniki Omasty i Katarzyny Dankowskiej z kl. V podobały się jurorom, bo otrzymałyśmy wyróżnienia.

Jesteśmy przekonane, że godnie reprezentowałyśmy naszą szkołę w środowisku lokalnym, a zdobyte nagrody na pewno zachęcą nas do dalszej pracy i udziału w różnych konkursach.

Weronika Omasta, kl. V Kasia Dankowska, kl.V

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ