Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Jak obchodziliśmy Tydzień Kultury Języka Polskiego ?

Obchody przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza i wychowawczynie świetlicy szkolnej miały na celu zwrócenie uwagi na priorytetową wartość języka ojczystego w procesie nauczania i wychowania, na umiejętność poprawnego posługiwania się językiem ojczystym, wskazanie złożoności struktur językowych i pokazanie, że opanowanie ich jest prawdziwym wyznaniem i powodem do dumy.

Służyły temu następujące inicjatywy:

 • Przeprowadzenie dyktanda szkolnego dla chętnych uczniów z klas IV- VI. Najlepszą znajomością ortografii wykazali się następujący uczniowie:
 1. Marta Budzowska, kl. VI
 2. Kinga Klim, kl. VI
 3. Anita Gruczek, kl. VI
 • Dyktando pisali także uczniowie gimnazjum. Mistrzem ortografii została Marta Błażejewicz, kl. IIIb. Kolejne miejsca zajęły: Katarzyna Wójcikowska, kl. III b, Aleksandra Prokop, kl. II .
 • Zorganizowanie konkursu językowego „Z polszczyzną za pan brat” dla klas IV- VI. Do testu konkursowego przystąpiło 21 osób. Najlepszą sprawnością językową wykazali się:
 1. Mateusz Sitkowski, kl. VIwarsztaty literacko-plastyczne dla najmłodszych
 2. Mateusz Klimczyk, kl. IV
 3. Anita Gruczek, kl. VI
 • „Z polszczyzną za pan brat” dla klas I – III gimnazjum. W konkursie wzięło udział 39 osób, wśród gimnazjalistów najwyższą sprawność językową zaprezentowały w swych pracach uczennice:
 1. Żaneta Lis, kl. II
 2. Aleksandra Prokop, kl. II
 3. Agnieszka Lis, kl. III
 • Dla najmłodszych zorganizowano w świetlicy szkolnej warsztaty literacko- plastyczne. Brali w nich udział uczniowie klasy „0” oraz chętne osoby z klas I-III. Zadaniem uczestników warsztatów było namalowanie bohatera z ulubionej baśni. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci oraz ich rodziców. Prace dzieci zostały wyeksponowane na wystawce na świetlicy szkolnej.

Mamy nadzieję, że zmagania z językiem ojczystym w różnych formach staną się tradycją szkoły.

Organizatorki:

Jolanta Lichosik

Bogusława Tkaczyk-Omasta

Anna Mietelska

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ