Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

II Edycja konkursu recytatorskiego w języku niemieckim: "Jugend trägt Gedichte und Poesie vor"

6 maja 2011 w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Uczestniczyli w nim uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. W konkursie tym wzięło udział 8 osób. Uczennice recytowały przed jury wiersze, poezję niemiecką.

Dzięki temu konkursowi uczniowie mają szansę pogłębienia wiedzy na temat literatury obcojęzycznej, poznać styl autora i jego przekaz. Uczą się rozumieć na dwa sposoby. Po pierwsze intencje autora, po drugie treść utworu, który dodatkowo napisany jest w obcym języku. To motywacja do nauki języka i chęć odkrywania czegoś nowego.

Atmosfera towarzysząca temu konkursowi była miła. Uczennice podczas recytowania musiały wykazać się znajomością zasad fonetycznych, dykcją i pewnością siebie. Komisja oceniała ogólne wrażenie artystyczne , dobór wiersza, interpretację, poprawność językową i dykcję.

Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach.

W szkole podstawowej I miejsce zajęła Weronika Omasta z kl. VI, II miejsce Klaudia Kowalczyk z kl. V i III miejsce Katarzyna Dankowska z kl. VI.

Natomiast w gimnazjum I miejsce przypadło Jolancie Rogali z kl. II, która zachwyciła komisję swoim wykonaniem, II miejsce zajęła uczennica kl. I Ilona Perz oraz miejsce III przypadło Julii Przepióra z kl. II.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zachęcamy innych, aby zainteresowali się tym konkursem w przyszłym roku. Warto, ponieważ jest to inwestycja w samego siebie.

Wioleta Wrzeszcz

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ