Mecz piłki siatkowej o Puchar Dzielnicowego Gminy Krasocin w naszej szkole

24 stycznia 2019 r. w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie, odbyły się zajęcia sportowe, w których uczestniczyli uczniowie klasy VII i VIII SP, IIIa i IIIb Gim. oraz ubiegłoroczny absolwent oleszyńskiego gimnazjum. Opiekunem grupy był nauczyciel historii, p. Ryszard Kowalczyk.

Podczas trzygodzinnego spotkania został rozegrany mecz piłki siatkowej o Puchar Dzielnicowego Gminy Krasocin, sierżanta sztabowego Łukasza Dumina. W tej sportowej rywalizacji uczestniczyli uczniowie: Z. Kowalczyk, M. Majecka, T. Skowron, P. Słoma, B. Szałowski, P. Komisarczyk, D. Marcinkowski wraz z opiekunem, jak również sierż. szt. Łukasz Dumin oraz aspirant Zbigniew Lichosik z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie.

Rozgrywki dwóch mieszanych drużyn zakończyły się zasłużonym remisem. Wszyscy uczestnicy meczu otrzymali z rąk Dzielnicowego Gminy Krasocin, sierż. szt. Łukasza Dumina, cenne nagrody w postaci: zestawu piłek do gry w siatkówkę, piłkę nożną, ponadto tablicy wyników do siatkówki i tenisa stołowego oraz koszulek sportowych. Fundatorem wspomnianych nagród był Urząd Gminy w Krasocinie.

Jak przyznali sami uczniowie, trzygodzinne zajęcia okazały się być porcją dobrej, sportowej zabawy, podczas której nie brakło uśmiechów, żartów, ciepłej herbaty dla uczniów, kawy dla opiekuna oraz wspaniałych upominków. Przede wszystkim jednak, mogliśmy aktywnie i bezpiecznie spędzić razem czas oraz poznać bliżej policjantów - dzielnicowych, służących na obszarze naszej gminy.

Autor: Ryszard Kowalczyk, historyk ZPO w Olesznie