Konkurs szopek i stroików bożonarodzeniowych

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły okres, na który długo czekają zarówno dorośli jak i dzieci. To czas, w którym wszystko wydaje się łatwiejsze, a w sercach ludzi rodzi się pokój i dobro. W tym szczególnym czasie tradycją było wykonywanie ozdób świątecznych, stroików, łańcuchów na choinkę, figurek aniołków, szopek, co angażowało wszystkich członków rodziny.

Dla przypomnienia i zachęcenia dzieci do czerpania z bożonarodzeniowych zwyczajów, już w listopadzie w naszej szkole został ogłoszony konkurs na wykonanie najpiękniejszej szopki i stroika świątecznego. Organizacja tego wydarzenia na stałe wpisała się w szkolny kalendarz imprez. Celem konkursu jest pielęgnowanie miejscowych zwyczajów i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem, zachowanie obyczajów robienia stroików i szopek bożonarodzeniowych oraz ich prezentowanie jako elementu kultury chrześcijańskiej.

Organizatorami tegorocznej edycji byli : p. Mariola Kamińska, p. Aldona Kowalczyk p. Andrzej Kowalczyk, i p. Ryszard Kowalczyk. Do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczniów - bo aż 80 z naszej placówki. Do rywalizacji stanęło wiele pięknych prac, które zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi. Komisja miała bardzo trudne zadanie, by wybrać spośród tylu wspaniałych dzieł te najładniejsze. Nagrody laureatom wręczali: Pani dyrektor – Zofia Marcinkowska, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców - p. Ewa Wdowiak i organizatorzy konkursu. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczniowie biorący udział w konkursie słodkie upominki.

Wyniki konkursu w kategorii szopki bożonarodzeniowe:

gimnazjum

I miejsce – Piotr Lichosik kl. III a

szkoła podstawowa kl. IV - VII

I miejsce – Julia Wójcik kl. IV a, Oskar Poddębnik kl. IV a, Szymon Wójcikowski kl. V b, Błażej Raczyński kl. VI b.
II miejsce – Julita Skiba kl. IV a, Adrian Piec kl. V a,
III miejsce – Nikola Dobosz kl. IV a, Oliwia Mazur V a, Dawid i Bartłomiej Dziedzic, Maciej i Szymon Drzewieccy, Anna i Igor Lichosik kl. V b,

Wyróżnienia otrzymali:

Laura Zapała kl. VI b, Izabela Lichosik kl. VI b, Konrad Piorun kl. V b, Szymon Wdowiak kl. V b.

Kategoria: stroiki:

oddział przedszkolny:

I miejsce – Jan Staroszczyk
II miejsce – Amelia Dachowska,, Szymon Pijewski.
III miejsce – Wiktoria Sitkowska

wyróżnienia: Szymon Wójcik i Filip Wójcik

szkoła podstawowa, kl. I – II

I miejsce – Mateusz Gawęcki kl. I, Mikołaj Kowalczyk kl. I, Wiktoria Komisarczyk kl. II b, Filip Kowalczyk II a.
II miejsce – Anna Bylica kl. I, Magdalena Kowalczyk kl. I, Judyta Gacia kl. II a, Gabriela Dachowska kl. II a, Ignacy Staroszczyk kl. II a,
III miejsce – Bartosz Kapelusz kl. I, Dominika Picheta kl. I, Helena i Kuba Trela kl. II b.

Wyróżnienia:
Sandra Sitkowska kl. I, Izabela Fitas kl. I, Alicja Mazur kl. II b, Martyna Pytlos kl. II b, Barbara Żesławska kl. II b, Wiktoria Piec kl. II b.

szkoła podstawowa kl. IV - VIII

I miejsce – Karolina Picheta kl. IV a
II miejsce – Julia Przepióra kl. IV a, Kacper Migacz kl. IV a
III miejsce – Adam Mogielski kl. IV b, Dominik Karpiński kl. IV a,

Wyróżnienia:
Anna Ostojska kl. IV b, Oliwier Kowalczyk kl. IV b, Martyna Dzięcioł kl. IV b.

Sponsorem nagród dla uczestników konkursu stroików i szopek było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Olcha”, przy wsparciu Lokalnej Grupy Działania ,,Nad Czarną i Pilicą”, Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie oraz sponsorów: Radnego Gminy Krasocin - p. Antoniego Dreja i p. Ewy Wdowiak.