Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Ogromny sukces plastyczny naszej uczennicy Zuzanny Kowalczyk

W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach jubileuszowych obchodów, pod patronatem marszałka Senatu RP Kancelaria Senatu ogłosiła ogólnopolski konkurs plastyczny: „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Organizatorem etapu okręgowego w regionie był senator Krzysztof Słoń. 215 uczniów z 73 szkół z regionu świętokrzyskiego wzięło udział w tym konkursie. 5 kwietnia 2018 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się uroczysty finał regionalnego etapu konkursu.
Nagrody i wyróżnienia wręczyli w urzędzie wojewódzkim wicewojewoda Andrzej Bętkowski i senator RP Krzysztof Słoń oraz kurator oświaty Kazimierz Mądzik i wicekurator Tomasz Pleban.
Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Olesznie reprezentowały, zgodnie z regulaminem, trzy uczennice: Zuzanna Kowalczyk i Martyna Poddębniak z kl. VII oraz Kamila Gacia z kl.VI pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Andrzeja Kowalczyka. Dziewczęta wykonały prace o dużych rozmiarach, bardzo pracochłonne i pomysłowe, o wysokiej wartości artystycznej.

Jedną z laureatek tego ogólnopolskiego konkursu plastycznego została Zuzanna Kowalczyk z kl. VII, która podbiła serca Jury swoją piękną wyklejanką wykonaną z kuleczek biało-czerwonej bibuły. Prace Martynki i Kamili również pięknie reprezentują nasza szkołę na zorganizowanej okolicznościowej wystawie. Gratulujemy wszystkim naszym uczennicom i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z finału wojewódzkiego konkursu.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ