Kasia Migacz laureatką VI Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Łukasza Uniejewskiego

14 marca tego roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Łukasza Uniejewskiego. Celem konkursu było zainteresowanie twórców tzw. młodą poezją i poetą o przerwanej drodze twórczej, kultywowanie i propagowanie kultury słowa, wrażliwości językowej, umożliwianie wymiany myśli między młodymi twórcami a poetami starszego pokolenia, inspirowanie do poszukiwania odpowiedzi na pytanie - kim jest dziś młody poeta, czego poszukuje w życiu.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: dla gimnazjalistów (I kategoria) i szkół ponadgimnazjalnych. Publiczne Gimnazjum w Olesznie reprezentowały Katarzyna Migacz i Natalia Łyczak - uczennice przygotowane pod kierunkiem p. Teresy Szczepańskiej.

Wiersze Kasi bardzo spodobały się jury. Nasza młoda poetka zdobyła I nagrodę. Zwycięzcom gratulacje złożyli : wicestarosta włoszczowski - p. Zbigniew Krzysiek i wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach – p. Sławomir Krzysztofik oraz Organizatorzy Konkursu .

Poniżej jeden z nagrodzonych utworów.

Mojej Babci

Skarbnica mądrości
ubrana
w pomarszczone dłonie, szczery uśmiech i oczy pełne miłości.
Miała miliony ciekawych historii do opowiedzenia……
Pozostawiła po sobie żal, smutek i okrzepły byt,
mogłabym nagrać jej losy na miliony gramofonowych płyt.

Była jak najciekawsza długa książka,
a jednak za szybko została ucięta jej życia wstążka.

Ogniwo, któreś spajało moją rodzinę,
dziękuję Ci za każdą chwilę.
Byłaś - czas przeszły, ale w mym sercu będziesz gościć zawsze.
Tęsknie strasznie.
Trudno mi wyobrazić sobie życie bez Ciebie,
ale wiem, że będziesz spoglądać na mnie tam - w niebie.