Nagrody dla zwycięzców "Ortograficznej corridy"

Coraz więcej uczniów ma problemy z ortografią. Dowodzą tego nie tylko szkolne wypracowania, ale również lektura internetowych postów, w których aż roi się od ortograficznych byków.

Od dziesięciu lat walkę z tymi bykami toczą uczestnicy internetowego konkursu ortograficznego: "Ortograficzna corrida".

W jego dziesiątej, jubileuszowej edycji wzięło udział 63 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej. Do redakcji wpłynęło 277 dyktand. Uczestnicy konkursu musieli nie tylko pokonać wiele ortograficznych "byków", ale również poradzić sobie z obsługą aplikacji Word i poczty internetowej. Każdy z uczestników musiał wypełnić i odesłać do naszej redakcji pięć dyktand. Niestety, kilku z nich nie spełniło tego warunku.

Najlepszymi umiejętnościami ortograficznymi wykazało się troje uczniów:

• I miejsce - Mateusz Mulewicz, klasa VI - 250 punktów, 5 godzin 17 min.
  • II miejsce - Klaudia Stolarczyk, klasa VI - 249 punktów, 2 godziny 51 min.
  • III miejsce - Mikołaj Chojnacki, klasa V - 249 punktów, 219 godzin 19 min.

Wyróżnienia przyznano kolejnym trzem uczestnikom:

• IV miejsce - Mateusz Wójcikowski, klasa VI - 248 punktów, 2 godziny 55 min.
  • V miejsce - Fabian Dachowski, klasa V - 247 punktów, 2 godziny 54 min.
  • VI miejsce - Krzysztof Kowalczyk, klasa IVb - 247 punktów, 100 godzin 34 min.

Szczegółowe informacje o uzyskanych punktach przez pozostałych uczestników można znaleźć TUTAJ.

Nagrody: słuchawki do telefonii internetowej, pamięci flash USB 16 GB, słowniki języka polskiego oraz dyplomy za pierwsze sześć miejsc zostały wręczone przez organizatora konkursu pana Edwarda Karpińskiego oraz panią dyrektor Zofię Marcinkowską na apelu szkolnym w dniu 20 czerwca 2017 r.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok, na kolejną edycję konkursu "Ortograficzna corrida".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z apelu