Nasi uczniowie w Powiatowym Konkursie Artystycznym: "Romantyzm da się lubić!"

Uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Włoszczowskiego 5 czerwca br. mieli okazję przenieść się w czasy epoki romantyzmu. Wszystko za sprawą konkursu - "Romantyzm da się lubić!" zorganizowanego przez Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie we współpracy ze Starostwem Powiatowym we Włoszczowie, które przekazało środki finansowe na nagrody dla zwycięzców. Konkurs miał miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2.

W Powiatowym Konkursie Artystycznym wyodrębniono dwie kategorie: plastyczną i teatralną, a także dwie kategorie wiekowe: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. W sumie w konkursie wzięło udział 79 uczniów z sześciu szkół gimnazjalnych i dwóch ponadgimnazjalnych.

W Konkursie Teatralnym grupa z Oleszna, wykazując się zdolnościami muzycznymi, zachwyciła publiczność wykonaniem piosenki Marka Grechuty "Niepewność". Uczniowie zespołu teatralnego GADU-GADU pod opieką pani Teresy Szczepańskiej wywalczyli trzecie miejsce.

W Konkursie Plastycznym uczennica klasy III - Emilia Kowalczyk - (opiekun pan Andrzej Kowalczyk) zdobyła wyróżnienie.