Sukcesy pierwszoklasistów

W piątek 29 kwietnia 2016 r. w Muzeum Narodowym w Kielcach  odbyła się gala XXI edycji  Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej oraz Konkursu Prac Plastycznych na temat: „Od wieków i na zawsze łączy nas chrzest, Ojczyzna, rodzina i ja”. Tytuł laureata  oraz zaszczytne  II miejsce w tym konkursie zdobył uczeń naszej szkoły Adam Mogielski z klasy Ib.

Uczestnicy tego konkursu prezentowali formy plastyczne nawiązujące do historii własnego chrztu i chrztu Polski. Gośćmi honorowymi uroczystości byli: ksiądz biskup ordynariusz Jan Piotrowski, ks. dr Karol  Zegan - dyrektor Wydziału Katechetycznego,  dr hab. Robert Kotowski - dyrektor Muzeum Narodowego, Teresa Kmiecik – przedstawiciel Kuratora Świętokrzyskiego Elżbieta Czerwonka - dyrektor SODM i DN, Lucyna Rurarz – przedstawiciel Wydawnictwa Jedność,  ks. dr Jarosław  Czerkawski – dyrektor ŚIT, ks. dr Tomasz Siemieniec – dyrektor Niedzieli, ks. mgr  lic. Waldemar  Wiśniowski – konsultant ŚCDN,  ks. dr Paweł  Ścisłowicz – wizytator religii.

Przypomnijmy, iż Adaś nie jest jedynym laureatem konkursu religijnego z tej klasy. Ten zaszczytny tytuł otrzymał również Maksymilian Kwaca, który zdobył II miejsce w I Diecezjalnym Konkursie na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową. Celem tego konkursu było kultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz tradycjami diecezji kieleckiej, związanej od początków swego istnienia  z Ziemią Świętego Krzyża.