Karol Siwek i Roksana Lesiak laureatami konkursu „Strofy o Ojczyźnie”

7- go kwietnia bieżącego roku odbyły się hufcowe eliminacje Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”. Gościnne progi Domu Kultury we Włoszczowie przekroczyło 52 najlepszych recytatorów reprezentujących swoje szkoły z Włoszczowy, Bebelna, Czarncy, Czostkowa, Dobromierza, Konieczna, Kluczewska, Komornik, Kurzelowa, Mieczyna, Oleszna i Żytna.

Co roku prezentacjom przyświeca  inne motto. W tym roku myśl przewodnią stanowiły słowa Henryka Sienkiewicza:
„Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakiem ku niej przystępujemy, daje rzeczom kształty i kolory. [...]”

Zmagania recytatorskie oceniały trzy komisje, które wyłoniły najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych. W tym  zaszczytnym gronie znaleźli się uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie.

Karol Siwek ujął jury swoją recytacją i w kategorii recytatorów klas IV-VI zdobył pierwsze miejsce. Dzięki tak wysokiej pozycji Karol - jako jedyny w swojej kategorii wiekowej - będzie reprezentować powiat włoszczowski w kolejnym etapie tego konkursu, który odbędzie się 16-go kwietnia w Kielcach.

Kolejną laureatką tego konkursu została Roksana Lesiak – uczennica klasy pierwszej, która zajęła trzecie miejsce w kategorii szkół  gimnazjalnych.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów