Konkurs na najpiękniejszą palmę w ZPO w Olesznie rozstrzygnięty

Szkolny Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, podobnie jak w poprzednich latach, cieszył się dużym zainteresowaniem. Co roku przybywa liczba uczniów kultywujących wielkanocne tradycje. Ponadto wspólne tworzenie wielkanocnej palmy jest ciekawym sposobem  na rodzinne  spędzanie wolnego czasu i wspaniałą okazją do integracji.

Wszystkie  prace złożone na konkurs były przepiękne. Przy ich tworzeniu uczniowie wykorzystywali różnorodne techniki plastyczne, wykazując się przy tym dużą oryginalnością i pomysłowością. Podstawę palm tworzyły gałązki bukszpanu, barwinka, borówki i cisu przyozdobione misternie wykonanymi kompozycjami kwiatowymi z papieru, bibuły lub krepiny. Do zdobienia wykorzystano także suszone kwiaty, wstążki, kokardki i inne ręcznie wykonane ozdoby. Nie zabrakło także nietuzinkowych palm, np. w kształcie wielkanocnego zająca. Zgromadzone prace  konkursowe stworzyły piękną, wielkanocną wystawę, a  niektóre z nich będzie można podziwiać odwiedzając Grób Pański w kościele parafialnym w Olesznie.

Komisja w składzie: ks. Jarosław Kowal, p. Teresa Siwek, p. Andrzej Kowalczyk miała niezwykle trudne zadanie, dokonując oceny dostarczonych  palm, ponieważ wszystkie  zrobiły duże wrażenie na oglądających.

Lista nagrodzonych przedstawia się następująco:

W kategorii klas I –III szkoła podstawowa:

I miejsca zajęli: Dawid Dziedzic - kl. I b,  Bartłomiej Dziedzic - kl. II a oraz Michał Szałowski - kl. II a,
II miejsca przyznano uczniom: Olaf Konieczny - kl. II a, Maja Kowalczyk - kl. I b, Julita Skiba - kl. I a,
III miejsca zdobyli: Dawid Domoradzki - kl. III a, Igor Piec - kl.  III b i Szymon Wójcikowski - kl. II b,
Wyróżnienia jury przyznało rodzeństwu – Annie i Igorowi Lichosik z klasy II b.

W kategorii klas IV-VI szkoła podstawowa:

I miejsca zajęli: Paweł Piorun - kl. VI i Wiktoria Karpińska - kl. IV,
II miejsca  przyznano Fabianowi  Dachowskiemu - kl. IV oraz  Kamili Gacia - kl. IV
III miejsce zdobył Mateusz Wójcikowski z kl. V.

Zwycięzcy otrzymali z rąk  p. dyrektor Zofii Marcinkowskiej i p. Teresy Siwek dyplomy i książki ufundowane przez Radę Rodziców. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek ufundowany przez ks. Jarosława Kowala.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom za zaangażowanie oraz za trud i pracę włożoną w przygotowanie  wielkanocnych palm. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku palmy będą jeszcze bardziej okazałe.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim moc serdecznych, pachnących wiosną życzeń. Niech radość i szczęście na stałe zagości w naszych sercach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu