„Ortograficzna corrida”

W okresie od 05 maja do 21 maja bieżącego roku odbywał się pierwszy w historii naszej szkoły internetowy konkurs ortograficzny: "Ortograficzna corrida". Jego pomysłodawcą i organizatorem był pan dyrektor Edward Karpiński - opiekun zespołu redakcyjnego szkolnej strony internetowej. Konkurs sprawdzał nie tylko umiejętności ortograficzne, ale również sprawność korzystania z Internetu i posługiwania się pocztą elektroniczną.

Zadaniem uczestników, zgodnie z opublikowanym na tej szkolnej stronie internetowej regulaminem konkursu, było "ściągnięcie" i poprawne uzupełnienie pięciu testów ortograficznych oraz przesłanie ich na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Uczestnik musiał to zadanie wykonać jak najszybciej, gdyż liczyła się nie tylko bezbłędność wypełnienia testów, ale również czas ich przesłania, zgodnie z zasadą: "Kto szybszy, ten lepszy". W przypadku bowiem uzyskania jednakowej ilości punktów za wypełnienie testów, lepsze miejsce zajmował ten, kto te testy wypełnił i przesłał w krótszym niż inni czasie.

W konkursie wzięli udział uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz pierwszej gimnazjum. Szkoda, że konkurs nie wzbudził zainteresowania uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum - a może zabrakło umiejętności ?

Dane statystyczne konkursu przedstawiają się następująco:

• Liczba uczestników ogółem – 40
  • Liczba uczestników z klasy IV – 9
  • Liczba uczestników z klasy V – 15
  • Liczba uczestników z klasy VI – 13
  • Liczba uczestników z klasy IG – 3
  • Liczba uczestników z klasy IIG – 0
  • Liczba uczestników z klasy IIIG – 0
  • Liczba nadesłanych prac – 157
  • Liczba zakwalifikowanych prac (spełniających warunki określone w regulaminie) – 148
  • Liczba uczestników, którzy przesłali 5 wymaganych testów – 19

Nagrody otrzymali:

• Monika Skoczek, klasa VI – mysz komputerowa bezprzewodowa: Easy Touch,
  • Marta Błażejewicz, klasa I Gim. – pamięć flash: Kingston DataTraveler 110 1GB
  • Michał Szczepański, klasa V - pamięć flash: Kingston DataTraveler 100 1GB.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Wykazali się nie tylko umiejętnościami ortograficznymi, ale przede wszystkim udowodnili, że potrafią korzystać z komputera i Internetu oraz posługiwać się pocztą elektroniczną. Trzeba bowiem pamiętać, że nie wszyscy uczestnicy konkursu taka umiejętność w pełni posiedli. Mieli problem z prawidłowym przesłaniem testu w formie załącznika, z nadaniem plikowi prawidłowej nazwy, czy też prawidłowym zapisaniem tego pliku - na konkurs wpłynęło kilka nie uzupełnionych testów.

KOMRED