Karol Siwek i Kacper Mikołajczyk laureatami I REJONOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

25-go listopada bieżącego roku dwaj nasi uczniowie reprezentowali Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie  w I REJONOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM zorganizowanym przez Zespół Przedszkolno-Szkolny w Kluczewsku. Zmaganiom recytatorów przyświecało hasło: „Kochamy polską wieś”.

Reprezentantami naszej szkoły byli: Karol Siwek przygotowywany przez panią Teresę Szczepańską i Kacper Mikołajczyk przygotowany przez panią Teresę Siwek.  Karol recytował wiersz Feliksa Raka pt. „Pieśń o ziemi” i prozę – fragment powieści pt. „Chłopi” Władysława Stanisława  Reymonta. Kacper pokazywał swój kunszt recytatorski w wierszu pt. „Na polu”  Marii Konopnickiej i w opowiadaniu Hanny Zdzitowieckiej - „Przygoda Kasi i Zosi”.

Karol Siwek okazał się niepokonanym i zajął I miejsce w kategorii klas IV-VI, natomiast Kacper  wywalczył miejsce III w grupie wiekowej klas I-III. Chłopcy byli ogromnie poekscytowani i swoje wyniki przyjęli z wielką radością. Duże zadowolenie sprawiły im też otrzymane upominki.

W obu kategoriach konkurencja była dość mocna, a jury miało duży problem z podjęciem decyzji klasyfikującej poszczególne miejsca. Wystąpienia wszystkich artystów uświetnił występ zespołu „Ale babaki”.

Naszym laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
                                                                                                              Teresa Siwek
                                                                                                              Teresa Szczepańska