Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

II Gminny Konkurs Czytelniczy: „Znajomi z Bullerbyn”

21 października został zorganizowany w naszej szkole przez panie J. Lichosik i H. Budzynowską II Gminny Konkurs Czytelniczy „ Znajomi z Bullerbyn”. Celem konkursu było: zachęcanie do przeczytania książek Astrid Lindgren, rozbudzanie zainteresowania twórczością Astrid Lindgren w związku z 100 rocznicą urodzin pisarki, rozwijanie kultury czytelniczej uczniów oraz zwrócenie uwagi na obecne w literaturze wzorce osobowe, godne naśladowania sylwetki bohaterów stanowiących przykład przyjaźni.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny dzieci z klas III z Oleszna, z Bukowy (2 drużyny), Skorkowa, Mieczyna i Świdna. Łącznie wzięło udział 18 osób. Naszą szkolę reprezentowały trzy uczennice: Aleksandra Lichosik, Katarzyna Dankowska, Marlena Szczukocka.

Zawodników obowiązywała znajomość lektury „Dzieci z Bullerbyn” i życiorysu pisarki.

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego występu uczniów klasy IV, którzy zaprezentowali sylwetkę pisarki oraz jej twórczość.

Konkurs miał formę testu, w którym znajdowały się pytania jednokrotnego wyboru, także dłuższe wypowiedzi uczniów, rozsypanki wyrazowe, krzyżówka itp. Poszczególne osoby zdobywały punkty rozwiązując test.

Zwyciężyły osoby z dwóch szkół : Bukowy i Skorkowa ( Piotr Szymkiewicz – I miejsce, Eliza Wójcik- I miejsce, Marta Grzesiak – II miejsce , Michał Libera- III miejsce) dzieląc się nagrodami.

Nasza uczennica Aleksandra Lichosik zajęła IV miejsce. Poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki, pozostałych uczestników konkursu od zwycięzców dzieliła niewielka liczba punktów.

Laureaci otrzymali nagrody, wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Wręczając je pani Dyrektor Anna Resiak gratulowała wszystkim uczestnikom, że godnie reprezentowali swoje szkoły.

Sponsorem konkursu była osoba prywatna, nosząca zaszczytny tytuł: „Przyjaciela szkoły”, której organizatorzy są bardzo wdzięczni za umożliwienie przeprowadzenia konkursu.

Konkurs pokazał, że fascynujący świat książek Astrid Lindgren jest znany także naszym uczniom.

Organizatorzy

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ