Drugi etap powiatowego konkursu recytatorskiego "Co fruwa i hasa..."

W dniu 29 marca w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie odbył się etap gminny IV Powiatowego konkursu Recytatorski pod hasłem „Co fruwa i hasa po polach i lasach”. Jego celem jest popularyzacja poezji dla dzieci i młodzieży o tematyce przyrodniczej. Poza tym uczniowie mają możliwość zaprezentowania swoich zdolności recytatorskich na forum publicznym. Uczestnicy tegorocznego konkursu prezentowali wiersze polskich poetów opisujące piękno przyrody lub też przedstawiające w sposób humorystyczny życie zwierząt, roślin i ludzi.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III i IV-VI.

Tegorocznymi zwycięzcami w kategorii klas I-III zostali:

• I miejsce – Mateusz Sitkowski ze Szkoły Filialnej w Świdnie,
  • II miejsce – Aleksandra Bebel ze Szkoły Filialnej w Ostrowie,
  • III miejsce – Aleksandra Gacia ze Szkoły Podstawowej w Olesznie.

W kategorii klas IV-VI zwyciężyli:

• I miejsce – Joanna Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Olesznie,
  • II miejsce – Patrycja Stępnik ze Szkoły Podstawowej w Bukowie,
  • III miejsce – Paulina Dziopa ze Szkoły Podstawowej w Czostkowie.

Sponsorami naszego konkursu byli: Rada Gminy Krasocin, Bank Spółdzielczy we Włoszczowie - oddział Krasocin – nagrody książkowe, dyplomy, nagrody pocieszenia i poczęstunek oraz piekarnia państwa Ziółkowskich – słodkie pączki. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom za coroczne wsparcie finansowe.

Zobacz fotki z konkursu

Jolanta Kowalczyk – organizator konkursu