Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece

Dnia 08.03.2007 r. przy Zespole Szkol Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie odbył się IV powiatowy konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece. Brali w nim udział uczniowie z różnych szkół, a w tym również z naszego gimnazjum. Przedstawicielami naszej szkoły były: Edyta Wdowiak, Marcelina Olczyk oraz Anna Czarnogórska. Dziewczyny zostały wcześniej przygotowane przez panią bibliotekarkę Jolantę Lichosik.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego pytania dotyczące zagadnień na temat biblioteki i książki. Dla uczniów, którzy byli po raz kolejny na tym konkursie test okazał się „pestką”, jednak niektórzy mieli troszkę problemów z rozwiązaniem go. Uczestnikom czas umilali występem artystycznym uczniowie z tzw. „Staszica”. Po występach starszych kolegów i koleżanek oraz słodkim poczęstunku przyszedł czas na wyniki.

IV miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Edyta Wdowiak, która za wysiłek i trud włożony w przygotowanie się do konkursu otrzymała dyplom oraz książkę, a dla biblioteki szkolnej wywalczyła słownik „Polszczyzna na co dzień”.

Edyta Wdowiak kl. III b

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ