Konkurs na pisankę wielkanocną

W okresie przedświątecznym pani Teresa Siwek zorganizowała w klasach I – III  konkurs na pisankę wielkanocną. Każdy z uczestników miał wykonać pisankę dowolnej wielkości w formie przestrzennej.

Zwyczaj malowania jajek narodził się dawno temu w Persji. W tradycji chrześcijańskiej zdobione jajka są nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu, symbolizującym rodzące się życie oraz nadzieję. Wśród wielu technik zdobienia jajek najpopularniejszymi są: kraszanki, pisanki, oklejanki, nalepianki i drapanki.

My organizując konkurs na pisankę wielkanocną w klasach I- III, chcieliśmy zachęcić do szukania nowych, oryginalnych sposobów zdobienia jajek. Dzieci, wykorzystując bogatą ofertę różnego rodzaju gadżetów dostępnych na rynku, wykazały się ogromną pomysłowością i smakiem artystycznym wykorzystując jednocześnie świeżo zdobytą wiedzę o symetrii i rytmie. Pisanki, które wykonała klasa II na zajęciach w szkole, wzbudzały podziw.

Powołana komisja konkursowa przy wyłanianiu zwycięzców miała duży „orzech do zgryzienia” i zdecydowała się wyróżnić wszystkie prace biorące udział w konkursie. Decyzja ta została przyjęta przez dzieci z ogromnym entuzjazmem.Każdy z uczestników został nagrodzony przez panią Dyrektor słodką nagrodą w postaci czekolady.
Wykonane pisanki będą zdobiły mieszkania uczestników w czasie świąt i cieszyły oczy i serca najbliższych. Dla nich i dla wszystkich pozostałych uczniów naszej społeczności szkolnej życzymy wszystkiego najlepszego na te święta.