Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece

W dniu 1 marca 2006 roku w Starostwie Powiatowym we Włoszczowe odbyła się III edycja Konkursu Wiedzy o Książce i Bibliotece organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną we Włoszczowie. W konkursie brały udział gimnazja z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby: Anna Czarnogórska, Marcelina Olczyk, Edyta Wdowia pod opieką pani Jolanty Lichosik.

Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00. Wtedy to wszyscy otrzymali do rozwiązania test jednokrotnego wyboru, który zawierał pytania dotyczące historii książki i biblioteki. Potem, w oczekiwaniu na wyniki konkursu organizatorzy pomyśleli o tym, byśmy się nie nudzili. Dla wszystkich uczestników przy gotowano słodki poczęstunek, a następnie wystąpił na scenie kabaret „Komandos” działający przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 we Włoszczowe.

Wszyscy czekali z niecierpliwością na werdykt. Wreszcie nastąpił moment ogłoszenia wyników. Nasza koleżanka, Ania Czarnogórska znalazła się w gronie czterech osób, które uzyskały maksymalną liczbę punktów. W wyniku dogrywki Ania zajęła III miejsce.

Po męczącym dniu zadowolone wróciłyśmy domu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasza szkoła znowu weźmie udział w tym konkursie i też zdobędzie nagrody.

M. Olczyk, E. Wdowiak, kl. II b GIM.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ