Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

II POWIATOWY KONKURS O KSIĄŻCE I BIBLIOTECE

Dnia 24 lutego br. w Liceum Ogólnokształcącym imienia Generała Władysława Sikorskiego we Włoszczowie została rozstrzygnięta II edycja konkursu wiedzy o książce i bibliotece, w którym wystartowały trzy gimnazjalistki z naszej szkoły: E. Wdowiak, M. Olczyk i A. Czarnogórska.

Do turnieju przystąpiło się aż dziewięć drużyn z Gimnazjum numer 1 i 2 z Włoszczowy, Gimnazjum z Konieczna, Bukowej, Secemina, Radkowa, Kurzelowa, Kluczewska i oczywiście z Oleszna.

Zawodnicy musieli sobie poradzić w czterech konkurencjach, które nie były dla nich łatwą przeprawą. Pierwsza polegała na prezentacji wybranej książki i zachęceniu kolegów do przeczytania właśnie tej pozycji. W drugiej konkurencji liczyła się bystrość i inwencja twórcza w układaniu wierszyków lub chwytliwego hasła związanego z biblioteką. W trzecim zadaniu gimnazjaliści wyjaśniali przysłowia i pojęcia związane z książką, a w ostatniej konkurencji musieli przejść przez serię pytań sprawdzających ich wiedzę z przysposobienia czytelniczego i informacyjnego.

Najlepsza okazała się drużyna z Radkowa, drugie miejsce zajęły dziewczyny z Bukowej, a trzecie miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły. Zwycięzcy otrzymali z rąk Zbigniewa Krzyśka, starosty włoszczowskiego dyplomy i nagrody książkowe w postaci słownika motywów literackich i książki „ Bebelno koło Włoszczowy. Wieś i siedziba rycerska w wiekach średnich”.

Konkurs przygotowały bibliotekarki: Sylwia Jaśkowska z filii PBW, Zofia Kaczmarska z ZSP nr 1 i Grażyna Sokolińska z ZSP nr 3. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy najlepsi.

Edyta Wdowiak, Marcelina Olczyk kl. I b GIM

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ