Ortografii się nie damy !!!

„Składnikiem kultury każdego człowieka jest umiejętność pisania bez błędów ortograficznych." Ci, którzy talent ten posiadają, mają z niego wiele korzyści: piątki z dyktand, zwycięstwa w konkursach ortograficznych i... nagrody.

Właśnie taki turniej odbył się 22 maja br. w naszej szkole. Był to pierwszy etap, w którym 29 uczniów kl. IV-VI walczyło o tytuł mistrza ortografii. Zadanie polegało na napisaniu (bezbłędnie!) dyktanda. Znajomość zasad pisowni wyrazów z „ż" i „rz", „u" i „ó", „h" i „ch", a także z przeczeniem „nie" okazała się niezbędna.

Niestety, do drugiego etapu nie mogli przystąpić wszyscy. Z 29 osób dostało się do niego tylko 7.

28 maja właśnie ta siedmioosobowa grupa rozwiązała tekst ortograficzny. Nie było łatwo, ale ogólny wynik nie był zły.

Nad przebiegiem obu etapów konkursu czuwała komisja, w skład, której wchodziły polonistki: pani A. Gacia i pani A. Lichosik oraz nauczycielka przyrody - pani J. Kowalczyk. Panie czuwały, aby każdy pisał bez pomocy kolegi z ławki.

Wyniki konkursu podano już 2 czerwca. Okazało się, że MISTRZEM ORTOGRAFII została Monika Błażejewicz z klasy VI b. Tytuł wicemistrza zdobyła Kasia Wójcik, uczennica klasy V a. Trzecie miejsce zajęła Anna Przepióra z klasy VI b.

Opracowała: Monika Błażejewicz