Konkurs wiedzy o Polsce dla najmłodszych

Dnia 22.04.2013 roku w naszej szkole odbył się I etap "Szkolnego konkursu wiedzy o Polsce" dla uczniów klas II – III SP. Wzięło w nich udział 58 uczniów. Z tej grupy wyłoniono 9 osobową grupę, która przystąpiła do II etapu.

Główny cel tego konkursu to zdobywanie i pogłębianie wiedzy o Polsce. Finał konkursu odbył się w środę 24 kwietnia. W sali gimnastycznej zmierzyli się najlepsi. Musieli się wykazać wiedzą z zakresu symboli narodowych, polskich miast i rzek, słynnych Polaków, Polski na mapie Europy oraz jej historii i legend.

Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy o swojej ojczyźnie. Zdobywca pierwszego miejsca - uczeń klasy IIIa – Piotr Lichosik, bezbłędnie rozwiązał test składający się z 20 pytań otwartych i zamkniętych i uzyskał maksymalną ilość punktów - 45. Miejsce drugie zajęła uczennica klasy IIIb - Ola Drzewiecka, natomiast miejsce trzecie zdobyła Emilia Kowalczyk, także z klasy IIIb.Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców. Organizatorem konkursu była p. Teresa Siwek.