Wyróżnienie dla Kamili Domoradzkiej w konkursie recytatorskim „STROFY O OJCZYŹNIE”

„Niech sobie Ganges, Sorrento, Krym

Pod niebo inni wynoszą,

A ja Łódź wolę! Jej brud i dym

Szczęściem mi są i rozkoszą!”

„Łódź” Julian Tuwim

W dniu 5 marca w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się etap hufcowy XIII Konkursu Recytatorskiego „STROFY O OJCZYŹNIE”. W skali kraju w tym roku była to jego 21 edycja.

Harcerze z 34 Drużyny Harcerskiej oraz uczniowie niezrzeszeni z naszej szkoły biorą w nim udział od samego początku. W tym roku wyróżnienie zdobyła Kamila Domoradzka z klasy VI. Recytowała wiersz Juliana Tuwima: „Wtedy” i fragment prozy Władysława Stanisława Reymonta „Ziemia obiecana”.

W poprzednich latach, oprócz wyróżnień, zajmowaliśmy w etapach hufcowym również czołowe miejsca. Wiele razy uczestniczyliśmy w drugim etapie tego konkursu – chorągwianym, który odbywał się w Sandomierzu , a od jakiegoś czasu w Kielcach. Największym naszym sukcesem w tym konkursie było III miejsce Adriana Lisa w finale ogólnopolskim, który odbył się w Łodzi w maju 2006 roku.

Uczestniczki Konkursu