Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Spektakl profilaktyczny: Przepraszam Cię mamo.

Dnia 06.03.2012 r. naszą szkołę odwiedził teatr profilaktyczny. Artyści przedstawili sztukę pt. "Przepraszam Cię mamo".

Przedstawienie skierowane do uczniów klas gimnazjalnych opowiadało o problemach dzisiejszej młodzieży, takich jak: przemoc, nałogi, brak szacunku. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili historię młodego człowieka, który w związku z zażywaniem środków odurzających wdał się w przypadkową bójkę, kończącą się śmiercią 17 letniego chłopaka. Bohater historii musiał ponieść twarde konsekwencję swojego postępowania.

Po zakończonym spektaklu aktorzy - profilaktycy podjęli dyskusję na temat problemów dzisiejszego świata, takich jak: wszechogarniająca przemoc i agresja, nałogi, brak szacunku dla drugiego człowieka. Uczniowie aktywnie włączyli się w dyskusję.

Mam nadzieję, że ta nietypowa lekcja wychowawcza uświadomiła młodzieży z naszej szkoły, jakie są konsekwencje moralne oraz prawne wynikające z faktu uciekania się do agresji.

Anna Mietelska- pedagog szkolny

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ