Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Dzień Dziecka w Olesznie

Dzień Dziecka – to dzień radości, uśmiechu i beztroskiej zabawy. Niewątpliwie jest to jedno z najważniejszych świąt w uczniowskim kalendarzu. Tego właśnie dnia w naszej szkole zorganizowano szereg zajęć i zabaw o charakterze sportowym w ramach obchodów Szkolnego Dnia Sportu.

O godzinie 8.00 uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami spotkali się w klasach, aby wytypować drużyny do konkursów sprawnościowych, przygotować plakat „Mistrzostwa Europy w piłce nożnej – Euro 2012” i ułożyć piosenkę kibica. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną. Tutaj w atmosferze zdrowej rywalizacji uczniowie walczyli o pierwsze miejsca na podium. Konkurencje były nie lada wyzwaniem. Jedną z nich był sprawnościowy tor przeszkód. Uczniowie musieli się wykazać swoją kondycją fizyczną. Niestety, mogli brać w niej tylko udział ci, którzy stanowili drużynę danej klasy. Mimo tego wszyscy świetnie się bawili. Potem była przerwa obiadowa, a po niej czekały na uczniów niespodzianki : lody, soczki, pączki i batoniki.

 

Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, by rozegrać mecz siatkówki. To było emocjonujące widowisko. Po rozgrywkach pani dyrektor Zofia Marcinkowska wręczyła nagrody za zawody sportowe.

Fundatorami słodkich niespodzianek i nagród rzeczowych byli radni Gminy Krasocin i Powiatu Włoszczowskiego . W ich gronie znaleźli się:

  • pan Antoni Drej
  • pan Grzegorz Sitkowski
  • pani Lucyna Ziętara
  • pan Łukasz Karpiński
  • pan Andrzej Kowalczyk

Ponadto wsparcia finansowego udzielili: Rada Rodziców i pani Czesława Ziółkowska.

Mamy nadzieję, że z roku na rok ten dzień będzie dla uczniów okazją do coraz lepszej zabawy. Organizatorami tegorocznych obchodów Dnia Dziecka byli: pani Alicja Zawada i pan Andrzej Kowalczyk.

Zobacz zdjęcia

Uczniowie ZPO w Olesznie

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ