Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Dzień Bez Przemocy w naszej szkole

8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Szkoły bez Przemocy. Jest to święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Dzień rozpoczął apel pod hasłem „Stop Przemocy!”, przygotowany przez uczniów klasy VI. Następnie pani dyrektor Zofia Marcinkowska wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu zorganizowanego w ramach Szkolnych Dni Profilaktyki. Wyniki zmagań przedstawiają się następująco:

Kategoria klasy I-III szkoły podstawowej:

  • I miejsce - Magdalena Stolarczyk, ucz. kl. III
  • II miejsce – Justyna Macander, ucz. kl. II
  • III miejsce – Julia Orzeł, ucz. kl. II.

Kategoria klasy IV-VI szkoły podstawowej:

  • I miejsce – Patrycja Gołdyn, ucz. kl. IV
  • II miejsce - Izabela Lichosik, ucz. kl. V
  • III miejsce – Przemysław Kałuziński kl. IV

Kolejnym punktem akcji było spotkanie uczniów z wychowawcami, w trakcie którego dzieci przygotowały kolorowe plakaty: „Ta ręka nie bije”, będące wyrazem ich sprzeciwu wobec agresji i przemocy. Każda klasa opracowała również swój własny „Kodeks Klasy bez Przemocy.” Prace uczniów zostały wyeksponowane na wystawce w sali gimnastycznej i stanowiły barwny element wystroju. W trakcie imprezy uczniowie oraz nauczyciele na placu przed budynkiem szkolnym ułożyli „żywe serce przyjaźni”. W tym wyjątkowym dniu cała szkolna społeczność założyła koszulki w kolorze zielonym.

Najciekawszym punktem imprezy profilaktycznej, szczególnie dla najmłodszych, był przyjazd wesołego miasteczka. Kiedy uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjaliści podziwiali występy artystyczne swoich kolegów i koleżanek, przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III, a także uczniowie szkoły Filialnej w Świdnie spędzali czas na karuzeli, zjeżdżalni oraz bawili się wyśmienicie w suchym basenie. Szczególne podziękowania składamy sponsorom: p. Lucynie Ziętara, p. Antoniemu Drejowi, p. Grzegorzowi Sitkowskiemu, p. Łukaszowi Karpińskiemu, a także zastępcy Wójta Gminy Krasocin – p. Jackowi Sienkiewiczowi, który zorganizował dowóz uczniów ze szkoły Filialnej w Świdnie.

Zobacz zdjęcia

Dyrekcja ZPO w Olesznie

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ