Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Spotkanie z panią Małgorzatą Budzyńską

Dnia 8 grudnia 2008 w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Pani Jolancie Lichosik- naszej bibliotekarce- udało się zaprosić do nas autorkę książek dla młodzieży, panią Małgorzatą Budzyńską - pisarkę cieszącą się ogromną popularnością wśród młodych czytelników, głównie z powodu wymyślenia cyklu książek, których główną bohaterką jest zwariowana nastolatka o oryginalnym nazwisku Ala Makota.

Główna bohaterka i jej koleżanki przeżywają pierwsze dorosłe problemy z chłopakami, z rodziną. Książki napisane są prostym, jednocześnie zabawnym językiem. Z przyjemnością je się czyta.

Na spotkaniu pisarka opowiedziała nam o sobie. Z wykształcenia jest filologiem iberystą. Mieszka na warszawskim Ursynowie. Poinformowała nas o tym, że bohaterki Jej książek mają własną stronę internetową- www.makota.com.pl . Można tam znaleźć informacje o autorce i jej ostatnich przedsięwzięciach, tą drogą czytelnicy mogą też kontaktować się z pisarką. Pani Małgosia zachęcała nas do podejmowania własnych prób literackich. Mieliśmy też sporo pytań to autorki. Pani Budzyńska z wielką chęcią na nie odpowiadała.

Należy dodać, że w spotkaniu uczestniczyli najlepsi czytelnicy naszej biblioteki wytypowani przez p. bibliotekarkę. Było nas 26 osób i czuliśmy się wyróżnieni z tego powodu. Razem z nami byli też goście ze szkoły w Krasocinie: uczniowie i bibliotekarze.

Był dla nas zaszczyt, że ta wspaniała pisarka nas odwiedziła i znalazła dla nas czas. Bardzo podobało nam się to spotkanie autorskie. Na długo je zapamiętamy.

Żaneta Lis

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ