Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Barwy Jesieni 2008

Dnia 30.09.2008 uczestniczyliśmy w rajdzie rowerowym „Barwy Jesieni 2008”. Wzięło w nim udział 40 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum . Oprócz naszej szkoły uczestniczyło w tym rajdzie 18 szkół z powiatu włoszczowskiego. Było nas wszystkich ponad pięćset osób. Uczestnikom przyświecały następujące cele: popularyzacja turystyki rowerowej, poznanie zakątków powiatu włoszczowskiego, upowszechnianie zachowań ekologicznych wpływających na odnowę środowiska naturalnego, upowszechnianie zachowań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Organizatorami tegorocznego zlotu byli między innymi: Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Kulturalno- Rekreacyjne. Naszymi opiekunami byli p. A. Kowalczyk , p. M. Kamińska , p. B. Jasnos i p. M. Drej.

Wyruszyliśmy o godz. 8.00 rano. Drogę pokonaliśmy dość szybko, chociaż nie sprzyjały nam warunki atmosferyczne. Mimo to humor nam dopisywał. Gdy dotarliśmy na plac przy Powiatowym Centrum Kulturalno- Rekreacyjnym we Włoszczowie, każdy otrzymał ciepły posiłek, pamiątkowy znaczek i odblaski rowerowe. Odbyło się również znakowanie rowerów. Organizatorzy przygotowali konkursy sprawnościowe, wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i przyrodnicze, także rowerowy tor przeszkód. Niektórzy uczniowie z naszej szkoły zdobyli ciekawe nagrody.

W części artystycznej wystąpiła Dominika Bałazińska z Włoszczowy. Bardzo podobał nam się ten rajd. Świetnie się bawiliśmy!! Mamy nadzieję, że takie imprezy będą odbywały się częściej!!!

Żaneta Lis

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ