Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Harcerze na biwaku w Kurzelowie

W dniach 22.02.-24.02.2008 r. harcerze z 34 Drużyny Harcerskiej z Oleszna uczestniczyli w biwaku harcerskim w Kurzelowie w składzie:

 1. Dh Olgierd Zieliński
 2. Dh Kamila Kowalczyk
 3. Dh Emilia Kowalczyk
 4. Dh Piotr Cyprian
 5. Dh Kinga Klim
 6. Dh Ilona Perz
 7. Dh Kamil Drej
 8. Dh Emilia Kowalczyk
 9. Dh Mateusz Deska
 10. Dh Agnieszka Mulewicz
 11. Dh Julia Przepióra

Wspólnie z nami bawili się harcerze z Krzelowa, Szczekocin i Secemina. Ten biwak miał na celu to, abyśmy się lepiej poznali, poczuli radość płynącą ze wspólnego działania, zrozumieli na czym polega braterstwo. Był on nieco dłuższą zbiórką wielu drużyn z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

W piątek 22.02.2008r. około godziny 16:30 dojechaliśmy do miejsca biwakowania. Od razu zabraliśmy się do przygotowywania swojego biwakowiska. Rozłożyliśmy materace i cieplutkie śpiworki. O godzinie 18:00 udaliśmy się do Kościoła w Kurzelowie i uczestniczyliśmy w Mszy świętej z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Po powrocie drużyna harcerska z Krzelowa wprowadziła nas harcerzy w tematykę skautową.

22 lutego przypada rocznica urodzin zarówno założyciela skautingu, Roberta Badena – Powella, jak i jego żony Olave, twórczyni guidingu (czyli ruchu skautowego dla dziewcząt). Skauci całego świata obchodzą ich urodziny jako Dzień Myśli Braterskiej. W tym dniu przesyłają sobie pozdrowienia, odwiedzają się wzajemnie, dbają o pogłębienie braterstwa w drużynach. Nasza drużyna od przyjaciół z Secemina otrzymała donicę słodziutkich cukierków.

Po północy miało miejsce ważne wydarzenie -Przyrzeczenie Harcerskie dla druhów i druhen, którzy wykonali wcześniej wskazane zadania. Z naszej drużyny Przyrzeczenie Harcerskie złożyli: dh Mateusz Deska, dh Kamila Kowalczyk, dh Julia Przepióra, dh Agnieszka Mulewicz, dh Ilona Perz.

W sobotę 23.02.2008 r. po powitaniu dnia i śniadaniu uczestniczyliśmy w biegu patrolowym, którego trasa miała około 20 km długości. Większość tej trasy prowadziła przez las, pięknie wyglądający o tej porze roku. Na trasie były punkty kontrolne, na których musieliśmy się wykazać znajomością: - hymnu ZHP, - symboliki krzyża harcerskiego i lilijki, - pląsów harcerskich, - wydarzeń z czasów II wojny światowej, - sposobów wyznaczania kierunku północy w terenie. Nasza drużynowa hm Anna Resiak wspierała nas w trakcie biegu, pomagała przy rozwiązywaniu niektórych zadań.

Po dojściu do Silpi czekała na nas gorąca herbata i upieczona kiełbaska przez jednego z myśliwych z Koła Łowieckiego. Tego nam było potrzeba: „papu i piciu”. Tu dowiedzieliśmy się o najważniejszych zasadach w łowiectwie. Tego dnia odbył się również konkurs kabaretowy. Nasz kabaret „Mariolka i Stefan” rozśmieszył uczestników. Doskonale bawiliśmy się również przy prezentacji kabaretów przez inne drużyny. Przed snem dla wytrwałych były jeszcze pląsy i zabawy.

Niedziela 24.02.2008r. – pobudka i pyszne śniadanko. Potem wspólne sprzątanie biwakowiska. Biwak zakończył się apelem pożegnalnym. Smutno było się rozstawać. Przez te trzy dni zżyliśmy się ze sobą. Mamy nadzieję, że uczestnicy biwaku pamiętać będą o tym, że: „harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza” przez pozostałe dni w roku.

Uczestnicy biwaku

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ