Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Gminny konkurs czytelniczy

10 maja 2007 roku w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie. Panie H. Budzynowska i J. Lichosik zorganizowały dla uczniów klas III konkurs czytelniczy, aby wspólnie uczcić 100 rocznicę urodzin Astrid Lindgren.

Uczniowie mieli za zadanie przeczytać „Dzieci z Bullerbyn”, zapoznać się z życiorysem szwedzkiej pisarki oraz przygotować plakat nawiązujący do treści książki. W rywalizacji konkursowej wzięły udział cztery szkoły: z Mieczyna, Bukowej, Świdna oraz Oleszna. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Aleksandra Skwarek, Kamila Kowalczyk, Anita Wosińska.

Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością lektury pokonując kolejne rundy pytań dotyczących treści książki. Dobrze poradzili sobie z pytaniami dotyczącymi życia i twórczości Astrid Lindgren. W wyniku zaciętej rywalizacji komisji konkursowej udało się wyłonić zwycięzców, którymi została drużyna z Mieczyna przygotowana przez p. L. Siwek. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Świdna, a trzecie ex aequo uczennice z Oleszna i Bukowej. Impreza czytelnicza zakończyła się wręczeniem nagród przez Dyrektora szkoły p. E. Karpińskiego i obietnicą uczniów powrotu do naszej szkoły na podobne uroczystości.

Monika Skoczek

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ