Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Gminna Biesiada Czytelnicza

22 marca w Szkole Podstawowej w Mieczynie odbyła się Gminna Biesiada Czytelnicza dla uczniów klas III pod hasłem „Przez zabawę i pląsanie polubić czytanie”. Wzięli w niej udział uczniowie klas III z terenu naszej gminy. Szkoła w Mieczynie gościła uczniów ze szkół w Olesznie, Świdnie, Krasocinie, Sułkowie, Cieślach, Czostkowie.

Biesiada miała swobodną formę, gdyż dzieci same wybierały repertuar, jakim chciały się pochwalić przed innymi. Były, więc piękne recytacje wierszy o książce, wesołe piosenki o szkole oraz krótkie inscenizacje baśni. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Aleksandra Gacia, Aleksandra Skwarek, Natalia Gacia, Kamila Kowalczyk. Przygotowały one inscenizację „Baśni o dwunastu miesiącach” Janiny Porazińskiej pod kierunkiem p. H. Budzynowskiej oraz J. Lichosik. Dziewczynki bardzo dobrze poradziły sobie z tekstem, urozmaiciły występ ciekawą dekoracją i pomysłowymi strojami. Ich występ wywarł duże wrażenie na oglądających.

Organizatorka „imprezy”- p. Lidia Siwek bardzo sprytnie zintegrowała wszystkich uczestników wspólnym śpiewaniem skocznych piosenek. Dzieci były bardzo zadowolone. Po poczęstunku, uczniowie i opiekunowie odebrali pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Wszyscy zapewniali, że bardzo chętnie wrócą do Mieczyna.

Uczestniczki biesiady (z pomocą p. J. Lichosik)

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ