Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Dzień Ziemi w naszej szkole

W dniu 21 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Akademię z tej okazji przygotowała klasa VI pod opieką pani Joli Kowalczyk i pani Haliny Budzynowskiej. Każda klasa miała za zadanie przygotować zabawkę z surowców wtórnych, hasło ekologiczne oraz plakat pt. „Dary Ziemi dla życia”.

Najlepszą zabawkę w podstawówce wykonała klasa V, a w gimnazjum klasa I. Najlepszy plakat i hasło miała w podstawówce klasa VI. Pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy plakat w gimnazjum zajęła klasa III b, a w konkursie na hasło klasa II b. Rozdane zostały również nagrody książkowe za udział w konkursie o tytuł Szkolny Ekolog w SP i GIM. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży jak ważne jest dbanie o przyrodę, zagrożone gatunki zwierząt i roślin.

Laureaci:

szkoła podstawowa:

  1. Nina Lichosik, kl. VI
  2. Monika Skoczek, kl. IV
  3. Agata Kowalczyk, kl. VI

gimnazjum:

  1. Justyna Bratek, kl. III b
  2. Kinga Boruszka, kl. III a
  3. Katarzyna Stolarczyk, kl. III b

Na koniec odbył się przemarsz z transparentami i innymi gadżetami o tematyce ekologicznej ulicą Szkolną i Al. 1 Maja. W czasie pochodu śpiewaliśmy ekologiczne piosenki ułożone przez uczniów. Po przemarszu wróciliśmy do szkoły, a potem do domów.

Karolina Drej i Małgorzata Piec, kl. VI

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ