Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Teatr po niemiecku

Dnia 23 marca w Kieleckim Centrum Kultury odbył się II Festiwal Małych Form Teatralnych w Języku Niemieckim. Głównym organizatorem festiwalu było LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach.

Piętnastoosobowa grupa naszego gimnazjum pod opieką pani Małgorzaty Stolarczyk i pani Teresy Szczepańskiej przedstawiła spektakl pt. „ Jeder Mensch ist Auslander” („Każdy człowiek jest obcokrajowcem.”). Do Kielc dojechaliśmy przed godziną 9.00. Wysłuchaliśmy przemówienia powitalnego wygłoszonego przez panią dyrektor LO im. J. Słowackiego. Następnie obejrzeliśmy przedstawienia przygotowane przez inne szkoły z województwa świętokrzyskiego.

Na godzinę 13.00 przewidziana była przerwa obiadowa, po której odbył się występ naszego gimnazjum. Tuż przed nim na widowni pojawił się Konsul Generalny RFN i Attache Kulturalny RFN. Nasz spektakl wypadł wspaniale, a ciężka praca została nagrodzona gromkimi brawami i mnóstwem szczerych uśmiechów ze strony publiczności. Następnie udaliśmy się na widownię i obejrzeliśmy pozostałe przedstawienia.

W trakcie oczekiwania na werdykt jury obejrzeliśmy profesjonalny pokaz tańca grupy z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. O godzinie 17.00 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników. Przewodnicząca jury pani Elżbieta Jeleń z Instytutu Goethego w Krakowie zaprosiła przedstawicieli wszystkich szkół na scenę, złożyła podziękowania i wręczyła im upominki. Każdy z uczniów otrzymał prezent w postaci dwóch książek, pomocy do nauki języka niemieckiego i słodkiej niespodzianki. Tuż przed ogłoszeniem wyników Konsul wygłosił krótkie przemówienie w języku niemieckim, w którym wspomniał ze warto się uczyć obcych języków. Docenił również trud i pracę wszystkich.

Wkrótce nadszedł długo oczekiwany moment werdyktu jury. Spośród 15 szkół wybrano 3 najlepsze przedstawienia oraz najlepszego aktora i aktorkę. Niestety nie zdobyliśmy żadnego miejsca, ale i tak byliśmy z siebie zadowoleni i dumni. Była to dla nas bardzo ciekawa i interesująca „lekcja” języka niemieckiego.

P. Jamróz i A. Barcińska, kl. I GIM.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ