Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Uczniowie z Oleszna w programie ,,Kocham Cię Polsko!”

W dniu 14 marca 2018 r. grupa uczniów klasy III Publicznego Gimnazjum w Olesznie wraz z nauczycielami: p. M. Kamińską i p. R. Kowalczykiem wzięła udział w nagraniu dziewiątego odcinka popularnego programu telewizyjnego o charakterze rozrywkowo - edukacyjnym pt.: ,,Kocham Cię Polsko!”. W wyjeździe uczestniczyli ponadto uczniowie z Włoszczowy, Kluczewska oraz Dobromierza. Nad całością czuwała p. Aneta Jaszewska, nauczyciel z włoszczowskiego ,,Staszica”.

W budynku Telewizji Polskiej Oddział w Krakowie staliśmy się częścią ekipy produkującej kolejne odcinki niezwykle emocjonującego programu pod jakże wymownym tytułem ,,Kocham Cię Polsko!”. W studiu nagraniowym zostaliśmy przydzieleni do dwóch drużyn. Gwiazdami pierwszej z nich były aktorki: Daria Widawska, Katarzyna Bujakiewicz oraz Elena Leszczyńska, natomiast kapitanem drużyny - prezenter Tomasz Kammel. W skład drugiej drużyny, na czele z aktorem młodego pokolenia Antonim Królikowskim, wchodziły gwiazdy telewizji i sportu: Jan Kliment, Paolo Cozza oraz Mamed Chalidov. Widowisko poprowadziła z gracją i wdziękiem aktorka Barbara Kurdej-Szatan, gwiazda serialu ,,M jak miłość”.

Podczas nagrywania programu nieocenionym przewodnikiem i towarzyszem okazał się p. Ryszard z produkcji, który pokierował publicznością niczym wytrawny dyrygent orkiestrą. Posyłamy mu nasze gorące podziękowania i życzymy sukcesów w pracy.

Pośród gwiazd sportu, kina i telewizji przeżyliśmy 4,5 godz. wspaniałej i niezapomnianej przygody. Co chwilę, zrywaliśmy się do oklasków, wspólnie śpiewaliśmy piosenki, tworzyliśmy meksykańską falę czy wreszcie wybuchaliśmy gromkim śmiechem. Na długo zapamiętamy też wzloty i upadki poszczególnych drużyn, mierzących się z pytaniami, konkurencjami sprawnościowymi oraz kołem fortuny. W naszych uszach rozbrzmiewają jeszcze echem melodie piosenek: ,,Kocham Cię jak Irlandię”, ,,Sen o Warszawie”, ,,Serce w plecaku”. Wciąż mamy przed oczami występ na żywo piosenkarki Saszy Strunin oraz pełne niesamowitej siły i ekspresji wykonanie piosenki ,,W stronę Słońca” przez czarującą Ewelinę Lisowską. Byliśmy tego wszystkiego uczestnikami i poniekąd również producentami.

W drodze powrotnej wspominaliśmy ze śmiechem nasze pierwsze kroki na małym ekranie. Mamy nadzieję, że, oglądając nas 7 kwietnia (sobota) w swoich kilkudziesięciocalowych telewizorach, będziecie Państwo mieli tyle samo przyjemności jak my, podczas naszej telewizyjnej przygody.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia programu. Przeżyjcie te chwile razem z nami!

  

Autor: Ryszard Kowalczyk, historyk SP w Olesznie

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ