Dzień Samorządu Uczniowskiego

Wreszcie, po długim okresie oczekiwania, nadeszła kalendarzowa Wiosna.

Od wielu lat w naszej szkole, zgodnie z tradycją, uroczyście świętujemy ten dzień. Często, dla uczniów jest on okazją do wagarów. Młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej.

W radosnych nastrojach wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się świętowanie. Pani dyrektor Zofia Marcinkowska przekazała symboliczny klucz do szkoły w ręce gimnazjalisty Karola Siwka, który od tej chwili pełnił rolę nowego dyrektora. Klucz ten symbolizuje oddanie władzy w szkole uczniom na czas trwania Dnia Samorządu Uczniowskiego.

Na początku uczniowie klasy IVb przedstawili krótką scenkę, do której przygotowała ich p. Bogusława Tkaczyk-Omasta. Następnie udaliśmy się na boisko szkolne, aby spalić marzannę - symbol zimy, a wróciliśmy do szkoły z gaikiem wykonanym przez p. Teresę Siwek, który symbolizuje nadejście wiosny.

Pomimo że za oknem mieliśmy śnieg, w naszej szkole było prawdziwie wiosennie. Barwne stroje uczniów wprowadziły wszystkich w wiosenny klimat. Każda klasa zaprezentowała plakat na przywitanie wiosny. Obejrzeliśmy kolekcję ubrań. Mogliśmy się dowiedzieć co proponują projektanci mody na ten sezon. Pojawiło się wiele ciekawych propozycji. Kolejnym punktem imprezy, był muzyczny talent show „The voice of Poland”. Jury w składzie: p. Brygida Jasnos, p. Mariola Kamińska, p. Jolanta Lichosik, p. Dorota Sitkowska i Roksana Lesiak przy ocenie brało pod uwagę poczucie humoru, oryginalność strojów oraz sposób prezentacji. Oczekiwanie na werdykt umiliła śpiewem Julia Kowalczyk z klasy VII.

Gospodarze klas odebrali dyplomy z rąk pani dyrektor. Uroczystość powitania wiosny zakończyły nietypowe zagadki.

Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom. Nad całością przedsięwzięcia czuwała p. Marcelina Majecka.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za wspólną zabawę i zaangażowanie się w obchody tego radosnego święta.

Obejrzyj zdjęcia z uroczystości

Samorząd Uczniowski

Bookmark and Share