Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

V Zlot Szkół Promujących Zdrowie w Busku - Zdroju

29 września 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im Armii Krajowej w Olesznie oraz ich opiekunowie: pani Mariola Kamińska i pan Andrzej Kowalczyk uczestniczyli w XV Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby, w ramach którego zorganizowany był V Zlot Szkół Promujących Zdrowie.

W Sanatorium "Marconi" w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju wzięliśmy udział w warsztatach, prelekcjach, konkursach, zabawach i wykładach dotyczących zdrowia. Mieliśmy okazję aktywnie spędzić czas, spacerując po parku z kijkami pod okiem instruktora,  nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, zmierzyć sobie ciśnienie krwi, skosztować zdrowej żywności oraz wód leczniczych.

Spacerując  "Aleją Gwiazd"  poznaliśmy historię parku i mnóstwo ciekawostek przyrodniczych. Spotkaliśmy się z Koziołkiem Matołkiem. Braliśmy udział w wielu konkursach  dotyczących  zdrowego stylu życia , w których można było wygrać apteczki, długopisy, ołówki, kredki, maskotki, książki  i inne gadżety. Nie zabrakło także ćwiczeń i zabaw edukacyjnych w sali  Sanatorium "Marconi".

Nasza szkoła w 2007 roku otrzymała certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie i podejmuje liczne działania propagujące zdrowy styl życia.

Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Uczestnicy Zlotu

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ