Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego w Olesznie

Corocznym zwyczajem w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie obchody Dnia Dziecka są połączone z Dniem Sportu Szkolnego. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem ,,Ćwiczę umysł i ciało, bo chcę”. Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Alicja Zawada i p. Andrzej Kowalczyk.

Tegoroczne obchody miały bardzo ciekawą i emocjonującą formę spędzenia czasu i zostały podzielone na trzy części. Od godziny 8:00, przez pierwsze dwie godziny uczniowie realizowali lekcje zgodnie z planem. Następnie zostali zaproszeni na lody i soczki na świetlicy szkolnej.

Po słodkim poczęstunku i obiedzie, a pogoda jak zawsze dopisała, poszczególne klasy rozpoczęły rywalizację sportową na przyszkolnym ,,Orliku”. Pierwszą konkurencją było pokonanie bardzo rozbudowanego, zwinnościowo-zręcznościowego toru przeszkód. Uczniowie wykonywali na czas przewroty na materacach, skoki przez naturalne przeszkody, skrzynie, biegi po równoważni, rzuty do celu piłkami oraz ringo.

Mimo ogromnego wysiłku, jaki musiały włożyć w pokonanie toru zespoły klasowe, sprawiał on - obok zdrowej rywalizacji - wiele radości. Następną konkurencją były mecze międzyklasowe. Klasy czwarte próbowały swoich sił podczas gry rekreacyjnej ,,palant”, a klasy V i VI zmierzyły się w meczu w piłkę ręczną.

Na zakończenie uroczystych obchodów Dnia Dziecka, dyrektor szkoły p. Zofia Marcinkowska dokonała podsumowania wyników rywalizacji sportowych i wręczyła dyplomy dla zwycięskich drużyn.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

Zwinnościowy tor przeszkód:
I miejsce - kl. V
II miejsce - kl. IVa
III miejsce - kl. VI
IV miejsce - kl. IVb

Gra rekreacyjna ,,Palant”:

- klasa IVa pokonała klasę IV b.

Mecz piłki ręcznej:

- klasa piąta pokonała klasę szóstą.

Serdeczne podziękowania składamy naszym sponsorom:

  •  p. Antoniemu Drejowi, p. Grzegorzowi Sitkowskiemu, p. Markowi Wójcikowi, p. Magdalenie Szklarz – radnym Gminy Krasocin,
  • p. Łukaszowi Karpińskiemu – radnemu Powiatu włoszczowskiego, 
  • Radzie Rodziców ZPO w Olesznie.

Zobacz zdjęcia z imprezy.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ