Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Turniej czytelniczy z okazji Dnia Dziecka

W dniu 1.06.2017 r. w naszej szkole został zorganizowany turniej czytelniczy pod hasłem: "Wiem, bo czytałem”. Jego adresatem byli uczniowie klas IV- VI, którzy spośród siebie wybrali trzyosobowe drużyny, które z kolei przystąpiły do rozgrywek literackich przygotowanych i przeprowadzonych przez p. Jolantę Lichosik w sali gimnastycznej. Każda klasa gorąco dopingowała swoich zawodników.

Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące baśni, legend, poezji J. Brzechwy, rozwiązywali krzyżówki związane z lekturami, rozpoznawali rekwizyty literackie, udzielali odpowiedzi na podchwytliwe pytania, odgadując tytuły książek. Ponadto bawili się słowami, rozwiązując szyfry, łamigłówki i „sałatki literowe”. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą, refleksem i inteligencją, gdyż niektóre z pytań były zadawane na czas.

Po długim wysiłku, ale i miłej zabawie udało się wyłonić zwycięzców. Najlepsza okazała się drużyna z klasy IV b w składzie: Laura Zapała, Olga Barcińska Krzysztof Kowalczyk.

Drugie miejsce zajęli chłopcy z klasy VI: Mateusz Mulewicz, Rafał Przepióra, Bartłomiej Patyński.

Trzecią lokatę otrzymali uczniowie z klasy V: Ewa Dankowska, Wiktoria Karpińska, Mikołaj Chojnacki.

Bardzo blisko nagrodzonych osób znalazły się wyróżnione dziewczynki z klasy IV a, czyli: Natalia Józefowska, Kinga Józefowska, Magdalena Pytlos.

Pani Dyrektor Zofia Marcinkowska wręczyła uczniom nagrody, dziękując im za podjęty wysiłek i gratulując wiedzy. Żeby bowiem  wziąć udział tym konkursie, trzeba było mieć otwarty umysł, wyobraźnię i nieustającą chęć do czytania książek.

Pomysł z konkursem czytelniczym na Dzień Dziecka był strzałem w dziesiątkę. Uczniowie dobrze się bawili i na pewno na długo zapamiętają ten dzień.  Przy okazji wszyscy uświadomili sobie, że warto wiedzieć więcej.

Po prostu warto czytać!

Jolanta Lichosik

   

  

 

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ