Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Artystyczny recykling w 3R

W dniu 22.02.2017 r. reprezentacja Klubu 4H wraz z nauczycielem plastyki, p. Andrzejem Kowalczykiem wzięła udział w inauguracji konkursu „Recycling na miarę. 4 pory roku”. Spotkanie odbyło się na zaproszenie Fundacji VIVE Serce Dzieciom i kieleckiego Liceum Plastycznego. Z trzydziestu szkół i jednego Domu Dziecka przyjechało 118 dzieci wraz z opiekunami.

Uroczyste otwarcie połączone zostało z warsztatami przeprowadzonymi w pracowniach artystycznych. Na wstępie Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego powitała dzieci i ich opiekunów oraz szczególnych gości: Doradcę Wojewody Świętokrzyskiego - p. Andrzeja Prusia, p. Teresę Kmiecik reprezentującą Kuratorium Oświaty w Kielcach, p. Katarzynę Ziołowicz - Dyrektora Instytutu Sztuk Pięknych w Kielcach, p. Teresę Orlikowską - Kierownika Ośrodka Kultury „Ziemowit”, p. Bożenę Iwan- Zastępcę Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej, p. Jarosława Rybusa- rzecznika prasowego wydawnictwa MAC Edukacja oraz p. Karola Piwko - Dyrektora Banku Spółdzielczego w Kielcach. Były przemówienia i prezentacja promująca 3R: Reduce, Reuse, Recycle - zasady ekologicznego podejścia do surowców i energii przygotowanej przez p. Przemysława Suligę z działu marketingu VIVE GROUP.

Po części oficjalnej przeszliśmy do pracowni kieleckiego Zespołu Szkół Plastycznych, gdzie czekały na nas materiały przygotowane na warsztaty. Naszym zadaniem było stworzenie z tkanin przygotowanych przez organizatorów obrazów przedstawiających cztery pory roku. W tworzeniu artystycznych dzieł pomagał nam p. Andrzej oraz nauczyciele i uczniowie „Plastyka”. Wśród wszystkich uczestników warsztatów panowała wspaniała atmosfera. Zagłębialiśmy się w sterty kolorowych materiałów, które przekazała nam firma VIVE Textile Recycling i wybieraliśmy te najciekawsze, w kolorach charakterystycznych dla danych pór roku, pasujące jednocześnie do naszych dzieł. Gabrysia z Alą wybrały wiosnę, a Natalia i Roksana jesień. Podczas przerwy zajadałyśmy pyszne pierogi i z dużym zainteresowaniem podziwiałyśmy przepiękne prace uczniów kieleckiego „Plastyka”, które przyozdabiały wnętrze szkoły.

Następnie przez kolejne półtorej godziny wykańczałyśmy rozpoczęte prace. Patchworkowe obrazy z naszej pracowni zrobiły największą furorę. Dyrektor Departamentu Wydziału Kultury Województwa Świętokrzyskiego- p. Jacek Kowalczyk, który przybył na podsumowanie warsztatów, nie mógł się nadziwić, że tak wspaniałe dzieła powstały w kilka godzin. Pogratulował nam i życzył dalszych sukcesów artystycznych. Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom- p. Grażyna Jarosz zaprosiła wszystkich uczestników do pamiątkowego zdjęcia. Na zakończenie inauguracji otrzymaliśmy 40 kilogramów tekstyliów do wykonania prac konkursowych, które należy nadesłać do 26 maja 2017. Był to ostatni akcent zamykający wspaniały dzień w murach kieleckiego „Plastyka”. Mac Edukacja- partner przedsięwzięcia, podarował nam swoje najnowsze publikacje.

Dziękujemy p. Andrzejowi Kowalczykowi za ten piękny, choć deszczowy dzień. Pełni wrażeń, naładowani pozytywną energią udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Roksana Lesiak, Natalia Łyczak, Alicja Sobczyk i Gabriela Rogala
uczennice kl. II Publicznego Gimnazjum w Olesznie.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ